Kongres Open Eyes Economy Summit to wyjątkowo konferencja, podczas której biznes, środowisko naukowe, sektor pozarządowy i administracja otwierają szeroko oczy na wartości społeczne. Podczas tych dwóch intensywnych dni poszukiwaliśmy wartości w życiu społecznym i gospodarczym. Przewijały się takie hasła jak: Firma Idea, Miasto Idea, slow life, wiem co jem, wiem gdzie mieszkam, dobre bo polskie, fair traide, ekonomia współdzielenia, klient przebudzony, zrównoważony rozwój, kapitał niematerialny, kapitał społeczny, CSR. To swoista rewolucja gospodarki, która od mierzenia wartości i sukcesów przedsiębiorstw na podstawie posiadanego kapitału rzeczowego, przechodzi do mierzenia ich wartości na podstawie zgromadzonego kapitału niematerialnego, zaufania jakim jest obdarzana i posiadanych sieci powiązań i umiejętności kooperacji.
Konferencja jest niesamowitym czasem, pełnym wiedzy, inspiracji i doświadczeń. Czasem, który wzmacnia wiarę w zmiany społeczne i wyposaża w energię do działania.
To już druga edycja OEES na której gościliśmy. Podczas pierwszej edycji dużo miejsca poświęcono gospodarce, finansom, polityce. Kongres 2017 to więcej mowy o pracownikach, kapitałach niematerialnych, zrównoważonym rozwoju i przede wszystkim o Firmach i Miastach Ideach. Było też miejsce na ekonomię społeczną i społeczną odpowiedzialność biznesu. Co więcej w panelach pojawili się przedstawiciele naszej Metropolii: Jeppesen, a Boeing Company, LPP S.A. i Spółdzielnia socjalna Dalba.
Ekonomia otwierających się oczu to obszar dzięki któremu pomioty ekonomii społecznej i Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej mogą zaistnieć. Współpraca z firmami w ramach CSR, PESy jak dostarczyciele odpowiedzialni społecznie wykonawcy i dostarczyciele usług czy też ogniwa w łańcuchu dostaw jako łańcuchu wartości. A do tego wszystkie niezbędna współpraca międzysektorowa jako odpowiedź na etyczne wyzwania biznesu i ekonomię wartości.
Wszak „Czasy się zmieniają i my się zmieniamy wraz z nimi”.
Zachęcam do kontaktu:
Agnieszka Chomiuk
Doradczyni Kluczowa
E-mail: chomiuk@dobrarobota.org
www.dobrarbota.org