O Szkole Menedżerów Ekonomii Społecznej:
Zadaniem SMES jest zwiększenie kompetencji zarządczych i menedżerskichdla maksymalnie 20 pracowników PES, którzy chcieliby podnieść swoją wiedzę oraznabyć praktyczne umiejętności w dziedzinie zarządzania podmiotami ekonomiispołecznej.
Celem stworzenia kursu menedżerskiego z zakresu zarządzania podmiotami ekonomii społecznej jest rozwój kompetencji umożliwiających tworzenia strategii organizacji i przedsiębiorstw społecznych, marek, rozwoju produktu i usługi,usprawniania procesów oraz tworzenia skutecznej komunikacji. Rozwój umiejętności zintegrowanego zarządzania procesami i decyzjami podnosi konkurencyjność przedsiębiorstw i służy ogólnemu rozwojowi przedsiębiorstw pomaga również zaprojektować biznes społeczny, którego jeszcze nie ma. Warto nauczyć się zintegrowanego podejścia do projektowania całej organizacji, nie tylko wytwarzanych produktów czy kreowanych usług, ale również strategii firmy czy marki. Takie podejście daje gwarancję dostarczenia prawdziwych korzyści klientom oraz tworzenia spójnej i wyrazistej marki.
W trakcie kursu osoba uczestnicząca:
– określi i zaplanuje projekt rozwoju menedżera/ki
– dokona zmian w zamierzonym kierunku rozwoju w komfortowym, bezpiecznym, inspirującym otoczeniu
– osiągnie poziom zrozumienia własnych i społecznych mechanizmów działania, wzorców myślowych, strategii decyzyjnych i motywacyjnych
– będzie pracować nad niechcianymi zachowaniami, trudnymi sytuacjami, nawykami
– lepiej zrozumie swoje zasoby i zasoby otoczenia i nauczy się, jak je wykorzystać w konstruktywny i bezpieczny sposób
– nauczy się efektywnie zarządzać pracą swoją i zespołu
– lepiej zrozumie warunki, jakie są niezbędne do samorozwoju i rozwoju organizacji (przedsiębiorstwa).
Po ukończeniu kursu uczestnik/czka uzyskuje certyfikat, który potwierdza zdobycie kompetencji doprowadzenia samodzielnej pracy w zakresie zarządzania podmiotami ekonomii społecznej w odpowiedzialny i niezależny sposób. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest aktywny udział w zajęciach, realizacja zadań indywidualnych,przedstawienie wyników projektu rozwoju (efekty indywidualnego planu rozwoju)oraz udział w sesji podsumowującej (zebranie i utrwalenie wiedzy i doświadczeń całego kursu).
Dla kogo:
Osoby uczestniczące w projekcie “Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota na subregion metropolitalny”, które zarządzają podmiotami ekonomii społecznej lub które przygotowują się do podjęcia zarządzania w podmiotach ekonomii społecznej.
Kurs skierowany jest do praktyków – menedżerów/ek, specjalistów/ek zorientowanych na przyszłość lub osób, które przygotowują się do przyjęcia takich ról w swojej organizacji, przedsiębiorstwie.
Adresowane są szczególnie do tych osób, które chcą się rozwijać, są ambitne i lubią zmiany, innowacyjne rozwiązania, są zawsze „krok do przodu”.
Kontakt dot. skierowania do udziału w Szkole Menadżerów Ekonomii Społecznej:
-Marcin Gawiuk – specjalista ds. edukacji menedżerskiej
-E-mail: mgawiuk@caritas.gda.pl
-Tel.: 604 493 893
-Przyjdź: Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Al. Niepodległości 778,81-805 Sopot
Skrócony harmonogram SMES:
Termin zajęć | Marzec 2019 | 22.03.2019 – 16.06.2019 | 17.06-31.08.2019 | Wrzesień 2019 |
Rodzaj zajęć | Spotkanie informacyjne z potencjalnymi uczestnikami i organizatorem i prowadzącą Alicją Gotowczyc | 106 godzin zajęć SMES Prowadzący Alicja Gotowczyc 20 godzin zajęć SMES Prowadzący Dawid Załęski | Coaching rozwojowy Alicja Gotowczyc 10h/uczestnika Projekt rozwojowy menedżera | Sesja certyfikacyjna 6 godzin |