Cykliczne wydarzenie przeznaczone dla osób aktywnie zaangażowanych w tematykę partycypacji obywatelskiej. Skierowane jest do każdego, kto posiada wiedzę i doświadczenie w realizacji różnych procesów partycypacyjnych (lub kto pragnie je zdobyć i rozwijać), chce nawiązać nowe kontakty i poruszyć bardziej skomplikowane problemy.
Wydarzenie organizuje Pracownia Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia” we współpracy z Urzędem Miejskim w Gdańsku, Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, Urzędem Miasta Sopotu, Europejskim Centrum Solidarności i Obszarem Metropolitalnym Gdańsk Gdynia Sopot. Odbędzie się 10-11 czerwca 2019 r. w Trójmieście:
- pierwszy dzień w Gdańsku – w Europejskim Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1),
- wydarzenia wieczorne w Sopocie,
- drugi dzień w Gdyni – w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98).
Uwaga – ważna informacja: nie decyduje kolejność zgłoszeń – w przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc organizatorzy będą podejmować decyzję, bazując na doświadczeniu osób zgłaszających się oraz starając się sprawiedliwie podzielić miejsca między przedstawiciel(k)i różnych instytucji.
PROGRAM
Na program tegorocznego Forum składa się blisko 40 wydarzeń: sesji, szkoleń, dyskusji i mniej formalnych spotkań, prowadzonych często przez samych uczestników. Pojawią się aktualne i nowe wątki związane z:
- budżetem partycypacyjnym (obywatelskim) i wyzwaniami związanymi z wprowadzonymi rok temu zmianami prawnymi,
- jednostkami pomocniczymi gmin,
- partycypacyjnym planowaniem przestrzeni,
- partycypacją na szczeblu lokalnym,
- sposobami radzenia sobie z wypaleniem zawodowym,
- komunikacją i dostosowywaniem języka do różnorodnych odbiorców,
- partycypacją na wsi,
- działaniami aktywizującymi młodzież,
- wielokulturowością i wyzwaniami z nią związanych.
Będzie można posłuchać też m.in. o budżecie partycypacyjnym w Gruzji, wątkach równościowych, sposobach radzenia sobie z hejtem oraz działaniach włączających mieszkańców w Ukrainie i Rosji, młodzieżowej radzie spod Malborka, a także dowiedzieć się, jak zrobić szkolny budżet partycypacyjny lub naradę obywatelską.
OPŁATY
Wydarzenie jest odpłatne (125 zł brutto). Co do zasady nie ma też zwrotu kosztów noclegu i dojazdu. Zasady uczestnictwa w Forum są spisane w formie regulaminu.
PYTANIA?
Gdyby pojawiły się problemy z rejestracją – prosimy o kontakt na mjagaciak@stocznia.org.pl.