Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION wraz z Partnerami Strategicznymi: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A., LPP S.A., Partnerami: Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego, Farm Frites Poland SA, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA, Farm Frites Poland S.A., Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów, a także Patronami Funduszu: Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Miastem Gdańsk oraz Kampanią 17 Celów, z olbrzymią radością informują o uruchomieniu 8 edycji Konkursu Grantowego FUNDUSZ INICJOWANIA ROZWOJU.
W Konkursie wspieramy najlepsze pomorskie innowacje międzysektorowe, realizowane wspólnie przez organizację pozarządową, biznes i instytucję publiczną.
Partnerstwo, jako cel nadrzędny Funduszu Inicjowania Rozwoju i przedmiotowego Konkursu to wartość, która przekłuta w działanie, pozwala odpowiadać na ważne wyzwania społeczne i gospodarcze. Pozwala mierzyć się z problemami w sposób bardziej optymalny i efektywny uwzględniający różne perspektywy. Bez Partnerstw dzisiejszy świat – lokalny, regionalny czy globalny jest skazany na wiele zagrożeń.
Współczesny świat zmaga się z globalnymi wyzwaniami: utratą bezpieczeństwa, zmianami klimatycznymi, głodem versus marnowaniem żywności, nadmiernym zużyciem energii, dewastacją bioróżnorodności i neuro różnorodności, brakiem tolerancji czy wykluczeniem społecznym. To też czas szczególnie trudny dla naszej części świata, w związku z wojną w Ukrainie. Przyszłość wymaga współpracy, jednak odejście od wizji społeczeństwa opartego na indywidualizmie, który był motywem przewodnim ostatnich trzydziestu lat, to proces.
W tym roku również Konkurs Grantowy jest częścią Kampanii 17 celów i szczególnie poszukujemy inicjatyw, które będą realizować co najmniej jeden z Celów Zrównoważonego Rozwoju.
Tu znajdziesz informacje dotyczące 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju:
W 2022 roku mamy nowe założenie, w którym zapraszamy Grantobiorców, aby stali się ambasadorami zrównoważonego rozwoju poprzez wdrożenie rozwiązań pro środowiskowych oraz w zakresie dostępności projektu dla osób ze szczególnymi potrzebami. Za zaprojektowane rozwiązania w obszarze pro środowiskowym i dostępności dla osób ze specjalnymi potrzebami będzie można otrzymać dodatkowe punkty na etapie oceny merytorycznej konkursu. Nie są one obowiązkowe. Działania mogą być wdrożone zarówno na poziomie zarządzania projektem, jak i prac merytorycznych realizowanych przez partnerstwo
Jeżeli:
Dostrzegasz potrzebę zmiany?
Chodzi Ci po głowie nowatorskie rozwiązanie?
Chcesz wpłynąć na wzrost odpowiedzialności społecznej w regionie?
Wiesz, jak chronić środowisko naturalne albo masz pomysł, co zrobić wyzwaniami w swojej społeczności
Wyślij do nas formularz zgłoszeniowy!
Najlepsze inicjatywy zostaną zaproszone do Akceleratora Innowacji Międzysektorowych, w ramach którego będą mogli:
otrzymać wsparcie merytoryczne szyte na miarę potrzeb partnerstwa,
-
skorzystać z opieki mentora,
-
wziąć udział w warsztatach i konsultacjach indywidualnych,
-
otrzymać grant w wysokości nawet 25 tysięcy złotych!
W dotychczasowych edycjach Konkursu przekazaliśmy na realizację projektów międzysektorowych ponad 700 000 złotych dla 35 inicjatywy z obszaru Województwa Pomorskiego.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 września 2022 roku.
Nie zwlekaj i wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy!
link do formularza: KLIK
(Uwaga formularz należy wypełnić online, nie ma możliwości jego zapisania. Jeśli chcesz przygotować wniosek wcześniej – pobierz załącznik nr 1 – OFERTA)
CO DALEJ?
-
Z nadesłanych zgłoszeń, do drugiego etapu wybierzemy najlepsze inicjatywy, które zaprosimy do do dalszego udziału w Konkursie.
-
Pomożemy Wam przygotować się do dalszych etapów poprzez szkolenia i konsultacje indywidualne dot. przygotowania kampanii crowfundingowej, prezentacji, wzmacniania partnerstwa.
-
Poprosimy Was o przygotowanie kampanii crowdfundingowej na zebranie minimum 10% wartości projektu (jako wkładu własnego do inicjatywy).
-
Zaprosimy Was na pitching (prezentację), podczas którego opowiecie o swoim pomyśle Komisji Konkursowej.
-
Wybierzemy najlepsze inicjatywy międzysektorowe podczas 11 Forum Inicjowania Rozwoju.
-
Zwycięskie inicjatywy zaprosimy do Akceleratora Innowacji Międzysektorowych, w ramach którego otrzymają grant do 25 tysięcy złotych oraz wsparcie merytoryczne dostosowane indywidualnie do każdej inicjatywy. Projekty będą mogły być realizowane od początku 2023 roku.
Szczegółowy harmonogram znajduje się w Regulaminie Konkursu oraz poniżej:
15 września 2022, do godz. 12:00 – termin nadsyłania zgłoszeń
I etap
-
15 września do 20 września 2022 – ocena formalna projektów
-
20 września 2022 – udostępnienie nadesłanych projektów Członkom/ Członkiniom Komisji Konkursowej do weryfikacji
-
20 września do 30 września 2022 – ocena merytoryczna projektów przez Członków/ Członkinie Komisji Konkursowej
-
30 września 2022 – spotkanie Komisji Konkursowej
-
3 października do 4 października 2022 – wysłanie decyzji do uczestniczek / uczestników konkursu o kwalifikacji do dalszych etapów konkursu
II etap
-
7 do 31 października 2022 – kampania crowdfundingowa wraz programem doradczym dla grantobiorców, w tym obligatoryjne szkolenia:
7 października 2022 – szkolenie dotyczące zasad kampanii crowdfundingowej (ekspertka: Maria Olszewska, MjjO)
18 października 2022 – szkolenie z zakresu przygotowania skutecznej prezentacji projektu przed szerszą publiczności (ekspert: Jarek Łojewski, Fundacja Dobra Porażka)
-
7 do 31 października 2022 – 4h indywidualnych konsultacji z doradcą/doradczynią crowdfundingowym (terminy do ustalenia z doradcą)
-
31 października 2022 – zakończenie kampanii crowdfundingowych
III etap
4 listopada 2022 – prezentacje i wybór projektów do dofinansowania (wydarzenie stacjonarne) przed Komisją Konkursową
Uroczystość przyznania Grantów – Forum Inicjowania Rozwoju
Jak wziąć udział w Konkursie?
1. Najważniejszy jest pomysł na zmianę społeczną.
2. Zaangażujcie partnerów: biznesowego i instytucję publiczną.
3. Porozmawiajcie, jak skutecznie możecie razem odpowiedzieć na wyzwanie, które dotyczy Waszej lokalnej społeczności.
4. Nie zapomnijcie zapoznać się z dokumentacją konkursową.
(Regulamin Konkursu wraz z załącznikami do pobrania poniżej).
5. Zgłoście swój pomysł poprzez formularz zgłoszeniowy.
6. Pamiętajcie, że na pierwszym etapie konkursu najważniejszy jest POMYSŁ oraz zaangażowanie partnerów z obu sektorów. Jeżeli Twój koncept nam się spodoba – razem będziemy pracować nad tym, aby był jak najlepszy.
Potrzebujesz pomocy? Masz do nas pytania? Napisz do nas:
Koordynatorką Funduszu jest Justyna Kowalkowska
email: kontakt@upfoundation.pl
Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!
DOKUMENTY KONKURSOWE:
ZAŁ. NR 4 – WZÓR DEKLARACJI PARTNERSKIEJ
ZAŁ. NR 5 – KARTA OCENY FORMALNEJ
ZAŁ. NR 6 – KARTA OCENY MERYTORYCZNEJ
HARMONOGRAM KONKURSU