Zapraszamy na kolejne szkolenie internetowe organizowane w ramach akcji Masz Głos, które odbędzie się w czwartek, 26 października od 19.00 do 20.30.
Tym razem dowiecie się jak ważne jest bycie dobrze poinformowanym, aby skutecznie realizować działania w swoich społecznościach oraz prowadzić dialog z władzami samorządowymi na równych zasadach. Szkolenie poprowadzi Szymon Osowski – prawnik z wieloletnim doświadczeniem w działalności społecznej i ekspert z zakresu prawa do informacji.
Podczas webinarium dowiecie się:
– skąd czerpać informacje?
– kiedy są one potrzebne?
– jak uzyskać informacje z gminy, domu kultury, szpitala czy spółki komunalnej?
– co zrobić gdy informacji której potrzebujecie dana instytucja nie chce wam udostępnić lub udostępnia informację nie kompletną?
– czego mogą wymagać instytucje udostępniające informacje od obywateli, a czego nie mogą?
– czym jest informacja przetworzona?
– co to jest ponowne wykorzystanie informacji publicznej?
Zarejestruj się na webinarium
A następnie w czwartek o 19.00 wejdź TUTAJ
Udział w webinarium jest bezpłatny, wystarczy dostęp do internetu. Szkolenie potrwa ok. 90 minut (do godz. 20.30). Całość będzie nagrywana do celów archiwizacyjnych.
Czym jest akcja Masz Głos?Jest to jedyna ogólnopolska akcja angażująca mieszkańców i władze do dialogu i współpracy na poziomie samorządowym. Jej celem jest zwiększenie udziału mieszkańców i mieszkanek w życiu publicznym oraz poczucia współodpowiedzialności za losy gminy.
W akcji uczestniczą organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, młodzieżowe rady gminy, sołectwa, rady osiedlowe, domy kultury, biblioteki. Prowadzą działania ułatwiające współpracę mieszkańców z władzami oraz dające im poczucie wpływu na decyzje dotyczące ich miejscowości. Wspierają ich doświadczeni eksperci i koordynatorzy z Fundacji im. Stefana Batorego oraz organizacji partnerskich. Partnerami akcji, w edycji 2017/2018 są Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszenie Homo Faberi Stowarzyszenie POLITES. Od 2002 roku swoim działaniem akcja objęła 680 gmin w całej Polsce (27%). WIĘCEJ