W trakcie Dni Powiatu Kartuskiego, które odbywały się 8 i 9 lipca, nie zabrakło przestrzeni dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych. W sobotę Targi Organizacji Pozarządowych i Festiwal „Ludzie dla Ludzi” były ważnym punktem programu dla wszystkich, którzy chcieli poznać innych aktywnych mieszkańców powiatu lub wziąć udział w przygotowanych atrakcjach.

Za organizację drugiego festiwalu Ludzie dla Ludzi odpowiadała Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kartuzach. W trakcie wydarzeń organizacje pozarządowe posiadające ofertę handlową miały doskonalą okazję, aby zaprezentować swoje wyroby mieszkańcom. Nie zabrakło okazji do zawiązania kontaktów, w celu podjęcia  bliższej współpracy czy  budowania partnerstwa.

Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć Animatora Klastra Ekonomii Społecznej. Jerzy Boczoń spotkał się z najaktywniejszymi podmiotami ekonomii społecznej z powiatu kartuskiego. W trakcie Festiwalu Fundacja Edukacji i Działań Społecznych zorganizowała Konkurs wiedzy o III sektorze:  Kartuski QUIZ NGO.  Celem konkursu było zwiększenie wiedzy o III sektorze i zachęcenie do dalszej edukacji przedstawicieli NGO.

– I miejsce zajęła  Joanna Rafalska ze Stowarzyszenia Eko-Babki z Chmielna
– II miejsce Barbara Tomaszewska – Erlich ze Stowarzyszenia Świat Autyzmu z Kartuz
– III miejsce Adela Dawidowska z KGW Mściszewiczanki z Mściszewic

Tutaj warto powtórzyć tezę, która pojawiła się przy okazji wpisu o Dniach Gdańska – to budujące, że organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej znajdują swoje miejsce na tego typu wydarzeniach. To impreza mniejszego kalibru niż Dni Gdańska, ale nie mniej ważna – zwłaszcza jeśli chodzi o sieciowanie lokalnego środowiska. Co oznacza dla nas obecność Animatora Klastra na tej imprezie? Trzymajcie rękę na pulsie i bądźcie na bieżąco z informacjami najlepiej obserwować nasz profil na facebooku i zapisać się do newslettera.

Na pewno czekają nas zintensyfikowane działania w ramach Pomorskiego Klastra Ekonomii Społecznej mające na celu wzmocnienie instytucjonalne i ekonomiczne PES, zarówno na poziomie lokalnym jak i całego województwa pomorskiego.  O wszystkich aktywnościach związanych z tą działalnością będziemy Państwa na bieżąco informować.