Fragment tekstu pochodzi ze strony Stowarzyszenia na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.
Teren lotniska Gdynia-Kosakowo już od ponad 10 lat, na kilka dni w roku zmienia się w stolicę muzyki, sztuki i rozrywki. Organizatorem imprezy jest agencja koncertowa Alter Art wspierana przez partnera strategicznego Miasto Gdynia oraz wielu sponsorów komercyjnych. Historia powstania festiwalu sięga jednak kilka lat wstecz, bo pierwsza edycja odbyła się już w 2002 roku. Na festiwalu w którym corocznie bierze udział około 110 tys. osób jest również miejsce dla organizacji pozarządowych.
Co sprawia, że to wydarzenie przyciąga tyle osób do Gdyni?
Odpowiedzi jest kilka, przede wszystkim dobra muzyka, którą zapewniają organizatorzy zapraszając muzyków reprezentujących różnorodne gatunki muzyczne. Sztuka obecna na festiwalu to także duży atut wydarzenia, muzeum, kino, teatr, instalacje na terenie lotniska, to tworzy niepowtarzalny klimat tego miejsca.
Ale dlaczego my piszemy o tym festiwalu?
Nie, nie jesteśmy z Gdyni, jak najpewniej wiecie. Lubimy muzykę, ale prywatnie, jako zespół Stowarzyszenia nie mamy z nią bezpośrednio do czynienia (jeszcze nie powstała pod naszymi „skrzydłami” spółdzielnia wydająca albumy muzyczne). Sztuka? Oczywiście jesteśmy otwarci, ale to też nie to…
Dla nas liczy się NGO, dosłownie (na co dzień) i w odniesieniu do tego konkretnego festiwalu – dokładnie to strefa NGO w festiwalowej openerowej przestrzeni. Po raz pierwszy, nasze Stowarzyszenie postanowiło zgłosić się do konkursu, którego celem było możliwość bycia częścią pozarządowej strefy Open’er. Kto widział, naszego „facebooka” ten wie, że się udało. Byliśmy tam!
Polubcie profil Stowarzyszenia na Rzecz Spółdzielni Socjalnych na facebooku, by być na bieżąco.
Czytaj całość – TUTAJ
Czytaj całość – TUTAJ